Jarolím sa naplno ujal reprezentácie a chce sa spojiť s Rosickým

Úloha trénera reprezentácie sa Karel Jarolím ujal až v pondelok, napriek tomu už stihol prvú inšpekčnú cestu do Švajčiarska zápasy Bazileja s brankárom Tomášom Vaclík a obrancom Markom Suchým. Nabitý program ho čaká aj naďalej, keď cez víkend zamieri do Dánska. Rád by sa tiež spojil s kapitánom Tomášom Rosickým, ktorý zvažuje svoju ďalšiu budúcnosť.

“Pomaly sa rozkukávajú, pracovať v klube a reprezentácii je predsa len niečo iné.V kancelárii som sa zatiaľ ešte treba moc nezabývala, na to ešte toľko času nebolo, “ povedal v rozhovore pre stránku Futbalové asociácie ČR Jarolím. ” Mám za sebou prvý výjazd do Švajčiarska, v týždni som sledoval v akcii Bazilej s Tomášom Vaclík proti Bernu, kde hrá Honza Lecjaks, “ dodal.

” Osobne som hovoril s Vaclík a Suchým, na ktorých bolo vidieť, že sú vo veľkej psychickej pohode. Bazilej je dlhodobo na špičke, zvládla i zápasu s Bernom a verím, že si chlapci to pozitívne rozpoloženie privezú aj do reprezentácie.Napríklad stretnutie po dlhšom čase s Márou Suchým, ktorého som pred rokmi ako veľmi mladého vytiahol do prvého tímu Slavie, bolo zvlášť príjemné, “ pridal.

Ďalšia cesta čaká Jarolíma, ktorý po majstrovstvách Európy nahradil Pavla Vrbu, už cez víkend. “Letím do Dánska sledovať zápas Midtjylland a Filipa Nováka s Venca Kadlecom. Chcem vidieť naživo v akcii našich hráčov a stretnúť sa s nimi. Moja pracovná náplň v dohľadnej dobe bude teda podobná: plánujem sledovať čo možno najviac zápasov s hráčmi, ktorí pripadajú do úvahy do nominácie na najbližší zápasy s Arménskom a Severným Írskom, “ vyhlásil.

“Ak nebudem na štadióne osobne, máme k dispozícii pre sledovanie dosť DVD.To sa samozrejme týka aj našich najbližších súperov: už som mapoval niekoľko zápasov Arménska, s ktorou sa stretnete v prípravnom zápase, a samozrejme tiež Severného Írska, proti ktorému začneme kvalifikáciu “ uviedol Jarolím.

Devětapadesátiletého kouča čaká prvé nominácie pred prípravným zápasom s Arménskom, ktorý je na programe 31. augusta. a Jarolím v nej bude musieť nájsť nástupcu hneď niekoľkých opôr. Po Eure totiž skončili Petr Čech, Jaroslav Plašil, Roman Hubník David Lafata a David Limberský.

“Nikto z tých piatich hráčov to nevypálili z hodiny na hodinu, ich rozhodnutie plne rešpektujem a nehodlám nikoho presviedčať o zmene názoru. Všetci v reprezentácii odviedli dosť, čo sa týka predovšetkým Petra Čecha a Jaroslava Plašila.My sa musíme zamerať skôr na to, aby sme našli ich adekvátne nástupcu a ďalej spoločne slušne fungovali, “ uviedol.

Neistá je aj budúcnosť reprezentačného kapitána Tomáša Rosického, ktorý sa na šampionáte zranil a zatiaľ sa nerozhodol, či bude pokračovať. “U Tomáša je, myslím, všetko otvorené, on ešte oficiálne k ničomu nevyjadril. Jeho ďalšie kroky budem sledovať, ale najprv počkám na jeho rozhodnutie, “ povedal Jarolím.

” Je to mimoriadny hráč, hoci u neho záleží na mnohých ďalších okolnostiach – predovšetkým zdravotných. Takže teraz je skoro o niečom špekulovať. Nevravím však tiež, že sa s Tomášom nespojíme a nebudeme spolu hovoriť, “ dodal.