Sparťanské starosti. Ako rýchlo sa Letna zbavuje hlúpych nálad?

Aj olympijské šialenstvo nemôže zakryť problematické obdobie futbalu Sparta. Nedeľná remíza 0: 0 v Tepliciach potvrdila, že začiatok sezóny je nudný.

Štyri zápasy a jedna výhra.

Naposledy v Tepliciach? Jeden strelec na góle, jeden v poli, nič viac. Kombinácie niekedy vyzerali zaujímavé, ale väčšinou skončili pred šestnástimi rokmi. To mi pripomínalo extrakciu bez pôvodnej iskry.

“Potrebovali sme vstať aspoň do hernej miestnosti, ktorá uspela. Bohužiaľ to nefungovalo. Tragédiu to nerobím, “povedal tréner Zdeněk Ščasný.

Za mierne optimistickým komentárom je trable. Neschopnosť bojovať proti Ligy majstrov bola nebezpečným rizikom, s ktorým súťažiaci budúci štvrtok čeliť proti dánskemu klubu Sönderjyske.Predslov Európskej ligy.

Je to rovnaké ako minulý rok, keď Sparta zachránil sezónu v sezóne. Potom sa podarilo eliminovať švajčiarsky Thun (3: 1, 3: 3), zbavil sa hlúpej nálady a urobil skvelú jazdu s Európou. Ale to nie je vždy možné spoliehať.

V tomto roku je situácia Sparťan podobná. Hľadáte ideálnu formu a montáž. Tréner Ščasný povedal, že bol útočníkom Zahustela, Fatai napadol ruské ligy.

A teraz si predstavte, ako by sa tím zlomil do európskej ligy. To sa nesmie stať! Inak Zdeněk Ščasný pravdepodobne ponúkol rezignáciu. Sparta potrebuje okamžitý impulz na spustenie dobrých správ.Možno pomôcť malým veciam.

Mohlo by to byť výmena brankárov, ktorá sa uskutočnila pred druhým ligovým kolom. Skúsený Bičík dostal prestávku a jeho nádejný nástupca Koubek v Tepliciach si vybral nulu. To môže byť výkon zátky Mazucha, ktorý hral skvelo. “Som presvedčený, že jedna výhra je dosť a pôjde,” uviedol stredopoliar Daniel Holzer, ktorý v lete prišiel do Ostravy av nedeľu mal krátku premiéru. Sparta potrebuje nevyhnutne víťazstvo. Najmenej za sebou, aby ste sa dostali z leta.Rovnakú situáciu rieši tiež majstrovská Plzeň, ktorá predvádza snáď ešte rozpačitejší výkony, ale na rozdiel od pražského rivala zvládla prioritná úloha: postúpila do záverečnej kvalifikácia o Ligu majstrov a rozdá si to s bulharským Razgrad o jackpot.

Sparta nestačila na Steaua Bukurešť, takže zatiaľ nemá nič, o čo by sa mohla oprieť. Má len neistotu a oprávnené obavy.

Po letnej príprave, ktorá nemohla byť pre všetkých hráčov rovnaká, pretože reprezentanti sa po Euru pripojili neskôr, sa márne hľadá pohoda. Herný aj psychická. Kanonier Lafata je bez gólov, obvyklému vodcovia Dočkal vyšiel len duel sa Slováckom. Po odchode Krejčího chýba pestrosť na ľavom krídle.

Kedy je nasledujúci?

Hmotnosť momentu je obrovská. V sobotu v noci musí Sparta bojovať o víťazstvo na kurze Bohemians a týždeň lietať do Dánska.