Útočník Schick prestúpil zo Sparty do Sampdorie

Útočník Patrik Schick odišiel zo Sparty do Sampdorie. Pražský aj janovský celok transfer slovenského reprezentanta do 21 rokov potvrdili na svojich weboch. Prestupová suma po dohode klubov nebude zverejnená, podľa špekulácií médií Sparta dostane štyri milióny eur (asi 108 miliónov korún).

Talentovaný útočník v najvyššej súťaži odohral 31 zápasov a strelil osem gólov. Všetky zaznamenal v minulej sezóne počas hosťovania v Bohemians 1905. V drese Sparty zasiahol len do štyroch ligových duelov ako náhradník a na Letnej mal už len rok platnú zmluvu.Schick na seba upozornil tiež v kvalifikácii majstrovstiev Európy do 21 rokov, kde je s ôsmimi gólmi druhým najlepším strelcom.

“Na jednej strane mi je to ľúto, pretože som v Sparte od svojich jedenástich rokov a teraz ju po deviatich sezónach opúšťam. Navyše tu mám kamarátov, takže je to trochu smutné. na druhú stranu sa do Talianska teším, zahrať si vonku bol môj sen, “ povedal Schick pre internetové stránky Sparty.

< p> Zvažoval aj možnosť zostať ešte rok v slovenskej lige. “Samozrejme som o tom premýšľal. Ponuka, ktorá prišla, bola ale pre obe strany veľa výhodná a druhýkrát by prísť nemusela. Minulá sezóna mi vyšla. A kto vie, ako by vyzerala tá nová v Sparte.Nemusel by som hrať, mohol by som sa zraniť…, “ uvažoval vytáhl útočník.

Dobré výkony v Bohemians a jednadvacítce mu vyniesli pozvánku aj do seniorského národného tímu, za ktorý nastúpil v májovej príprave s maltou a hneď sa na výhre 6: 0 podieľal jednou bránkou. Do nominácie na Euro vo Francúzsku sa však Schick, o ktorého sa údajne zaujímal aj AS Rím, nakoniec nevošiel.

Dnes v pätnástom klube minulého ročníka talianskej ligy úspešne absolvoval zdravotnú prehliadku. “Konkrétne o svojej pozícii som s nikým nehovoril, ale prirodzene som si veci zisťoval. Písali sme si s Lukášom Zimou z dvadsaťjednotky, ktorý hrá za susedné CFC.Čo sa týka konkurencie, sú tam zvučné mená: Cassano, Luis Muriel, Quagliarella a ďalšie, “ upozornil Schick.

” Pamätám si, že na mládežníckych turnajoch sa mi proti talianskym tímom darilo, dal som gól Juventusu alebo Interu. Budem sa musieť rýchlo prispôsobiť a treba to prenesiem aj do dospelého futbalu, “ doplnil odchovanec letenského celku.

Schick je druhým hráčom Sparty, ktorý počas krátkej doby zamieril do Serie A. Slovenský vicemajster už vo štvrtok predal do Bologni záložníka Ladislava Krejčího, za ktorého dostal tiež štyri milióny eur.