Zatiaľ čo väčšina rodičov radšej vychovávať svoje deti

Zatiaľ čo väčšina rodičov radšej vychovávať svoje deti bez použitia akejkoľvek vedecké metódy, tam sú tí, ktorí chcú, aby ich syn alebo dcéra vyvinutý v súlade s akýmkoľvek vzdelávacieho programu. Tieto metódy vývoja dieťaťa, ktoré môžu byť použité v ranom veku dieťaťa, je v súčasnej dobe pomerne veľa, ale najobľúbenejší možno považovať iba päť.

4cf8faad1d7bc2afcff5bbca29deb3ae_w960_h2048

Metódy rozvoj detí až do jedného roka v budúcnosti, keď škola má ako svojich stúpencov aj odporcov. Rodičia, ktorí sa rozhodnú vychovávať svoje deti, s použitím vedecký prístup k tomuto procesu, je potrebné vopred oboznámený so všetkými z týchto programov.
Valfdorskaya technika

Tento pedagogický učenie, vytvorený rakúsky pedagóg Rudolf Steiner na začiatku XX storočia, hovorí, že dieťa by malo byť tak dlho, ako je to možné (do siedmich rokov) vyvíjať, zatiaľ čo v jeho vlastnej imaginárnom svete. Hlavný dôraz v ranom veku by mala byť na kreatívne myslenie, rovnako ako kreatívny, duchovného a telesného vývoja. V rovnakej inteligencie ako také, by mali byť vyvinuté neskôr, kedy bude dieťa lepšie sa pripraviť na to.

Základom tejto metódy vývoja v ranom detstve je tvorivá činnosť: účasť detí vo výkonoch, učí ich výrobu umeleckých remesiel, maľovanie, šitie, modelovanie a ďalšiu tvorivú činnosť. A ďalšie, ešte nie príliš potrebné informácie (čítanie, písanie, matematika, jazyky) dieťa dostane bližšie k 10-12 rokov. Až asi v rovnakom veku sa neodporúča prijímaní detí na sledovanie televízie alebo používanie počítača.
Montessori

Hlavnou myšlienkou vyvinutý taliansky pedagóg programu Marie Montessori je sebavzdelávanie a self-výchova dieťaťa, ku ktorému by malo byť tlačil dospelých, vytvoriť špeciálny prostredie pre rozvoj dieťaťa. Zároveň deti sú vnímané ako človeka s veľkým potenciálom pre vlastný rozvoj takmer od narodenia. Úloha dospelú osobu je len pozorovanie a samoopravný dieťa.

Pri vývoji jej metodika vývoja malých detí, Maria Montessori bola založená na skutočnosti, že existuje určitý vek pre rozvoj každého ľudských schopností. Napríklad, do 6 rokov, je najlepšie pre vývoj, na 5,5 – zmysly, v 2,5 rokoch sa začína rozvíjať sociálne zručnosti dieťaťa, a medzi 2 a 3 roky je ideálny pre zlepšenie motoriky. Všetky učebnice a hry programu Montessori prispieť k sebahodnoteniu detí o ich úspešnosť, čo im umožňuje robiť bez chýb dospelými, a preto udržujú pocit sebavedomia.